Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Yenice Meslek Yüksekokulu

YENİCE MESLEK YÜKSEKOKULUNA YENİ MÜDÜR ATAMASI YAPILDI...

*

YENİCE MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE YRD. DOÇ. DR. MEVLÜT CEYLAN ATANMIŞTIR

      Ankara doğumlu Mevlüt CEYLAN lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini İngiltere’de tamamlamıştır. Gazetecilik ve Televizyonculuk yapan CEYLAN, İngiltere’de Türk Edebiyatını tanıtan bir dergi çıkartmıştır. Bu sayede Namık KEMAL’den sonra dergi çıkartan ikinci Türk yazarı olmuştur. Yaptığı çeviriler ve kendi çalışmaları; Diriliş, Edebiyat, Mavera, Hece, Oluşum ve Turkish Pen gibi dergilerde yayımlanmıştır.

      Yunus Emre Üniversitesi Londra Şubesinin Kurucu Müdürlüğünü de yapan CEYLAN’ın sosyal konularda da makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca İngiltere de İngiliz Devlet Okullarında Öğretmenlik yapmıştır.

     Türkiye’ye dönüşünde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde akademik hayatına devam eden ve aynı zamanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulunda Müdürlük görevini de yürütmektedir.

       Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulunda; halkın ve akademik dünyanın arasında bir köprü olduğunu düşünen CEYLAN; talebelerin okulda edindiği olumlu donanımlarla Ülkemiz ekonomisi ve sosyal yaşama katkılar sağlaması yönünde çalışmalarını sürdürmektedir.