Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Yenice Meslek Yüksekokulu

2017/2018 AKADEMİK YILI YENİCE MYO MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

2017/2018 AKADEMİK YILI YENİCE MYO MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

      Yenice Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı mezuniyet töreni Yenice Belediyesi Park Yenice Tesislerinde gerçekleştirildi.

        Törene, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Yenice Belediye Başkan Vekili Hasan Avcı, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Enver Yolcu, Çan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Çetin Kantar, Çan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Murat Yıldırım, Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Yenice Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli ile öğrenci velileri katıldılar.

        Törende açılış konuşmasını yapan Yenice Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Ceylan, “Öğrencilerimizin zorlu eğitim sürecinde ortaya koydukları emek ve sabır için hem Yüksekokulumuz Personeline hem de öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum. Biz de bu gün, ülkesi için canla başla çalışacak, bilinçli, şuurlu gençlerimizi en donanımlı bilgilerle mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Bu gurur, başta öğrencilerimiz olmak üzere onların ailelerinin, hocalarımızın ve tüm personelimizin gururudur” diyerek öğrencilere şunları söyledi: “Hayalleriniz olsun. Hayallerinize inandığınız oranda hayatta başarılı olursunuz. Kendinize inanın.”

       Mezuniyet töreninde konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, bir insan ömrünün en güzel yıllarının gençlik yılları olduğunu ifade ederken, gençlik yıllarının en güzel döneminin ise üniversitede eğitimi aldığı yıllar olduğunu söyledi.

      “ÇOMÜ’den mezun olmanın farklı bir duygu da ve bir ayrıcalık olduğunu belirten Prof. Dr. Ahmet Erdem, Devletimize ve milletimize gayretle hizmet etmek hep önceliğiniz olsun. Sizleri umutla okutan ailelerinize yaptıkları büyük fedakarlıklardan dolayı hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Eğitiminize verdikleri emeklerden ötürü hocalarımıza da şükranlarımı sunuyor, Başarılarınızın devamını diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

      2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Yenice MYO’yu 1.lik derecesiyle bitiren Bankacılık ve Sigortacılık programı öğrencisi Nagihan Engin’e Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Okul 2.si Tekstil Teknolojisi programı öğrencisi Ezgi Semiz’e Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Okul 3.sü Mimari Dekoratif Sanatlar Programı öğrencisi Süreyya Beste Kılıç’a Yenice Belediye Başkan Vekili Hasan Avcı birer plaket takdim ettiler.