Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Yenice Meslek Yüksekokulu

YENİCE MESLEK YÜKSEKOKULUNDA ÇAVUŞKÖYLÜ MOBİLYA YÖNETİM KURULU BAŞKANI FAHRİ KARAPINAR İLE GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ

.

          Yüksekokulumuzda, Çavuşköylü Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Karapınar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Girişimcilik” konulu seminer düzenlendi.  Yüksekokul akademik ve idari personeli ile öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği seminerde Fahri Karapınar, çiftçilik, ayakkabı satışı, mobilya satıcılığı ve mobilya üreticiliğine kadar uzanan bir süreçte, girişimcilik ve işletmeciliğe yönelik bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.    

         İşletmelerin devamlılığında, kurumsallaşmanın, işletme yönetimindeki önemine değinen Karapınar, çevresel değişikliklerin analiz edilerek piyasa beklentilerine cevap verilmesi gerektiğini ifade etti. Aynı zamanda vizyon sahibi olmanın gerekliliğine de vurgu yapan Fahri Karapınar, zorluklara onlara göğüs germe, kendine ve işi yapabileceğine inanma, kişisel gelişim ve -bunun içinde- eğitimin, insanların ve kurumların hayatındaki anlamına yönelik duygu ve düşüncelerini paylaşarak sunumuna son verdi.  

              Seminer sonunda Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Ceylan tarafından Fahri Karapınar’a katılımlarından dolayı Teşekkür Belgesi takdim edildi.